Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

IMG 20190110 090239 resized 20190110 03074319710 stycznia odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym oddziałów gimnazjalnych. Opiekunem była Pani Gabriela Jednorał.
Wystartowało 10 chłopców i 6 dziewcząt, spośród których, po zaciętych meczach w systemie "każdy z każdym" wyłoniono najlepszych :
DZIEWCZĘTA

1 miejsce - Julita Patyna kl. 3a
2 miejsce - Hanna Polańska kl. 3a
3 miejsce - Natalia Tychańska kl. 3d
CHŁOPCY

1 miejsce - Mariusz Grygajtis kl. 3c
2 miejsce - Adrian Zagrobski kl. 3 d
3 miejsce - Mateusz Morgielewicz kl. 3d

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia młodszym kolegom, którzy zmierzą się w Mistrzostwach Szkoły klas IV-VIII już 15.01.2019 r.

IMG 20190110 090305 resized 20190110 030741864

IMG 0094W piątek 04-01-2018 r. gimnazjaliści zaprezentowali swoim młodszym kolegom swoje przedstawienie jasełkowe. Zarówno aktorzy jak i goście byli zadowoleni z tego spotkania, czego dowodem było wspólne kolędowanie. Dziękujemy Paniom Barbarze Melnik-Łozińskiej, Monice Wilejto, Dorocie Wojtyniak i Wioletcie Małyniak, które czuwały nad uczniami podczas ich wyjścia.

Mamy nadzieję, że będziemy nadal wspólnie ogladać na żywo lub poprzez transmisję online popisy artystyczne naszych uczniów.

DSC00816 DSC00817

DSC00752Tegoroczne Jasełka dostarczyły publiczności wiele wrażeń zarówno artystycznych jak i nostalgicznych. Przebiegały w przedświatecznej atmosferze, tuż po świątecznych spotkaniach klasowych. Tegoroczni goście Pani Jadwiga Sklepkiewicz, Pani Hanna Jastrzębska-Plewa, Pani  Katarzyna Hornicka - to trzy pokolenia dyrektorów naszej szkoły.

Nie mogło zabraknąć przyjaciól szkoły Pani Wandy Puchały i Pani Marii Kisielewskiej-Podrez. Miło nam było gościć przedstawicielki Rady Rodziców Panią Agnieszkę Winiszewską, Panią Dorotę Garbacz oraz Panią Ewę Starzyńską.

Scenariusz imprezy był dziełem Asi Winiszewskiej, a reżyseria - Pauliny Sobków i Asi Winiszewskiej. Treść przekazu była bardzo głęboka. Ukazywała zarówno radość z przeżywania świąt jak i codzienne problemy zwykłych ludzi.

Nad uczniami czuwały Panie Jadwiga Rozmiarek i Ewa Kopczyńska.

Gratulujemy występu uczniom klas 3a i 3d.

Zapraszamy do szkolnej galerii

1   W dniu 7 grudnia odbyły się klasowe Mikołajki zorganizowane przez uczniów klasy 3 b. Po raz kolejny zaszczytną funkcję Św. Mikołaja pełnił Mateusz Pietrakowski, który grzecznym koleżankom i kolegom rozdawał super prezenty. 
2 3 4
 

20181212 11461012 grudnia odbyły się Mistrzostwa Legnicy w pływaniu. 

W Igrzyskach Młodzieży reprezentacja dziewcząt klas 7, 8 i oddziałów gimnazjalnych pod opieką Pani Joanny Butrym uplasowała się na 4 miejscu. Oddziały gimnazjalne reprezentowała Paulina Sobków z 3d.

Chłopcy pod opieką Pani Gabrieli Jednorał reprezentowani przez Damiana Bronowickiego, Macieja Niżyńskiego, Igora Zguda, Oskara Makowskiego, Konrada Kurka z klas 8 i 7 oraz Dominika Wierzbickiego, Mateusza Maksymczyka i  Kamila Chaja z 3d gimnazjum - zajęli wysokie 2 miejsce w Legnicy.

Dodatkowo nasi uczniowie mogą pochwalić się sukcesami indywidualnymi: Katarzyna Piorun 8b - 2 miejsce na 100 m stylem grzbietowym, Maciej Niżyński 8e - 3 miejsce w stylu motylkowym, Igor Zgud 8b  - 3 miejsce w 100 m w stylu klasycznym oraz Konrad Kurek - 2 miejsce na 100 m stylem grzbietowym.

Wielkie gratulacje dla naszych wszystkich reprezentantów!

IMG 20181212 124851 resized 20181212 075131496  IMG 20181212 130144 resized 20181212 075131826

DSC00712   Wtorek 11-12-2018 obfitował w liczne atrakcje. Był to dawno zapowiedziany dzień spotkań z rodzicami. Zanim jednak nadeszło popołudnie konsultacji i wywiadówek, szkoła tętniła od innego ważnego wydarzenia.

Z inicjatywy Rady Rodziców i  Samorządu Uczniowskiego odbył się "barwny i słodki" JARMARK ŚWIĄTECZNY". Każda klasa miała za zadanie przygotowanie własnego stoiska. Pomysłowość uczniów była widoczna od początku do końca trwania imprezy. Asortyment towarów był uzupełniany i zaskakiwał coraz to nowymi stroikami, ciastami i innymi niespodziankami. W tle wybrzmiewały zimowe i świąteczne piosenki, które wprawiały wszystkich w odpowiedni nastrój. Zapraszamy do galerii, by zaczerpnąć nastroju panującego wśród szkolnych kramików.

Gratulujemy pomysłu i realizacji!

DSC00705    IMG 0022   IMG 0053 DSC00693

Andrzejki 2Piątek 30 listopada spędziliśmy w atmosferze wróżb i niespodzianek. Od września dzielimy naszą szkołę z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych. Ich pomysł na Andrzejki skupił naszą uwagę i musimy przyznać, że pomysłowość starszych koleżanek była do pozazdroszczenia. Starannie przygotowne wróżby (niektóre zupełnie nieznane) i muzyka na korytarzu zwabiły nas do współnej zabawy. Wróżki z Ekonoma przepowiadały także naszym uczniom i nauczycielom same miłe niespodzianki a przysmaki, które można było kupić na andrzejkowym kiermaszu zasługują na 5 z plusem. Była to świetna lekcja integracji.

W przyszłości zamierzamy odwdzięczyć się Kiermaszem Świątecznym.

10   W dniu 28 listopada odbyła się VI Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Uzależnianiach i Chorobie AIDS, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 we współpracy z PSSE w Legnicy i przy finansowym wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy.

Uczestników konkursu, nauczycieli oraz jurorów powitała pani Dyrektor SP nr 9 – Katarzyna Hornicka. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 48 uczniów z 16 legnickich klas gimnazjalnych oraz szkół podstawowych.

  W konkursie wiedzy nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych, łącznie przyznano 13 atrakcyjnych nagród i wyróżnień.

W kategorii szkół podstawowych, które po raz drugi uczestniczyły w tym konkursie:

I miejsce otrzymał Oliwier Korzun z SP nr 20,

II miejsce Oskar Pundyk z SP nr 9,

III miejsce zajęła Milena Socha z SP nr 20.

   Jury przyznało również 3 wyróżnienia, które wraz z atrakcyjnym nagrodami rzeczowymi otrzymali:

Kamila Kozieja - SP nr 20,

Weronika Pękala - SP nr 2,

Daria Bartoszewska - SP nr 19.

   W kategorii klas gimnazjalnych, dla których olimpiada odbyła się już po raz ostatni:

I miejsce zajęła Milena Wernik z TWP,

II miejsce – Maciej Tatys - TWP

III Mateusz Dziamba – ZSI.

Przyznano również 4 wyróżnienia:

Krzysztof Piechota - ZSI

Kamila Rożek – ZSI,

Julia Ficer – TWP,

Julia Siler – gimnazjum przy SP 9.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat profilaktyki uzależnień i choroby AIDS, uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Fundatorami cennych nagród dla uczestników konkursu był Urząd Miasta w Legnicy, Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wręczone nagrody – sprzęt elektroniczny, artykuły plastyczne oraz gry planszowe mają zachęcać uczestników konkursu do rozwijania swoich zainteresowań, talentów, wspólnego spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki inicjatywie Anny Kurtasz - nauczyciela biologii w SP 9.

8   Olimpiada Wiedzy o Uzależnieniach była okazją do wręczenia nagród w V Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym „Młodość kontra nałogi”.

   Jury konkursowe, pod kierunkiem pani Anny Rodak – artysty plastyka z MCK rozpatrzyło liczne prace z 15 legnickich szkół podstawowych i gimnazjów. W ocenie plakatów uczestniczyli również pan Artur Torbiński – znany edukator ze Stowarzyszenia MONAR, pani Małgorzata Stawiska – Lichota oraz Paulina Marcinowska z PSSE w Legnicy. W konkursie plastycznym  przyznano łącznie 13 nagród i wyróżnień w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych .

  Podczas konkursu odbyła się wystawa nagrodzonych prac, która przez najbliższe dni będzie kontynuowana w budynku SP 9 przy ulicy Chojnowskiej 100, a na naszej stronie www zapraszamy do galerii wirtualnej.

Who's Online

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.