Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

dzien chlopca

 

Życzymy uczniom klas III powodzenia na egzaminie !!!

gify wielkanocne barankiZ okazji Świąt Wielkanocnych,

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości,

odpoczynku przy rodzinnym stole,

mnóstwa wiosennego optymizmu

oraz pomyślności w życiu prywatnym

i zawodowym

 

    Samorząd Uczniowski klas gimnazjalnych

Nasz uczeń z klasy IId-Szymon Najdziński-zajął III miejsce w kategorii pracy pisemnej w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Tematem pracy Szymona było bogactwo naszego regionu, czyli miedź.

Gratulujemy sukcesu.

DSC00191  W niedzielę 25 lutego 2018 r. w Bukowcu odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" na etapie wojewódzkim. Uczennice klasy 3a Natalia Kołodziejska, Magdalena Urbanowicz i Gabriela Klimek-Rozenblat zajęły II miejsce. Ich dziełem był film pt. "Ocalić od zapomnienia, czyli historia i tradycje naszej szkoły".  Po raz pierwszy temtyka pracy naszych gimnazjalistów była związana z miejscem, które codziennie odwiedzają. Szkoła uczniom  najczęściej kojarzy się z wysiłkiem  i powszedniością a nie z treścią przewodnią  filmu konkursowego z dziedziny promowania regionu. Autorkom udało się jednak tak uchwycić obrazy, że zachwyciły profesjonalne Jury.

Gratulacje za pomysł i realizację!

                                                         Opiekunem uczennic była Pani Anna Motak.

DSC 0208   W klasach gimnazjalnych wręczono odznaki GIMASA. Warunkiem zdobycia tego wyróżnienia jest uzyskanie w I semestrze średniej ocen conajmniej 5,0 i wzorowej oceny z zachownia. W bieżącym roku szkolnym 21 uczniom udało się podołać tym wamaganiom.

Uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród odbyło sie w dniu 21 lutego 2018 r.. Gośćmi honorowymi potkania byli - Pan Krzysztof Duszkiewicz - Zastępca Prezydenta Legnicy, Pan Zbigniew Rutka - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Panie Maria Jurkiewicz i Wanda Puchała z Zarządu Oddziału Zwiazku Sybiraków, Panie Renata Adamczak i  Agnieszka Winiszewska - z Rady Rodziców klas gimnazjalnych.

Dodatkowym uhonorowaniem siagnięć uczniów były stypendia ufundowane przez Kapitułę Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia, które wręczyli Panowie Jacek Seniów  i Marek Ordyłowski reprezentujący ofiarodawców.

Uczniowie zaprezentowali interesujący program słowno-muzyczno-taneczny pt. "Chłopcy - dziewczętom, dziewczęta - chłopcom". Nad przygotowaniem uczniów do występu czuwała Pani Edyta Kloś-Dobowolska - nauczyciel j. polskiego, która była jednocześnie autorką scenariusza i reżyserem szkolnego spektaklu.

 

GIMASY 2018

KLASA 2A  /wychowawca p. Natalia Karczmar/

 1. Julita Patyna
 2. Maria Daniluk
 3. Natalia Turek
 4. Dominika Garbacz
 5. Gabriela Konopka
 6. Wiktoria Włodarczak

==================================================

KLASA 2C   /wychowawca p. Gabriela Jednorał/

 1. Julia Adamczyk

================================================

KLASA 2D   /wychowawca p. Ewa Kopczyńska/

 1. Milena Firek
 2. Szymon Najdziński
 3. Julia Pawlik
 4. Paulina Sobków
 5. Natalia Tychańska

==================================================

KLASA 3A  /wychowawca p. Edyta Kloś-Dobrowolska/

 1. Natalia Kołodziejska
 2. Iwona Łazarów
 3. Paulina Salawa
 4. Gabriela Milewska
 5. Edyta Szmorąg

===========================================================

KLASA 3B   /wychowawca p. Elwira Suchan/

 1. Agnieszka Krakowska
 2. Daria Lenar

===============================================

KLASA 3D   /wychowawca p. Bogumiła Sudoł/

 1. Beata Rutowska
 2. Kacper Strzelczyk

Czytaj więcej...

DSC001419 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Ligi Ochrony Przyrody. W piątek 12 stycznia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miał miejsce w naszej szkole "Dzień bez mundurka". Tym razem tematem przewodnim były gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Na korytarzu  można było spotkać przedstawicieli różnych gatunków m. in. leniwce,  koala, misie panda oraz pszczółki. Jeśli ktoś dobrze się przyjrzał, to zauważył nawet baśniowe jednorożce.

Czytaj więcej...

LINIA GWIAZDKI RUCHOME  LINIA GWIAZDKI RUCHOME

   zima2

 Tegoroczne ferie trwają od 15 do 28 stycznia. Każdy może spędzić ten czas jak lubi i nabrać sił na kolejne pięć miesięcy nauki.

 

Przyjemnego wypoczynku !!!

 

 

 

Okres dwutygodniowego wypoczynku musi być spędzony nie tylko aktywnie ale i bezpiecznie. Pod załączonym linkiem https://men.gov.pl/strony/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men.html znajduje się poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży przygotowany przez MEN.bezp

Nasi uczniowie: Szymon Najdziński, Jakub Koniecko, Kacper Strzelczyk i Oskar Hofman zakwalifikowali się do etapu rejonowego Olimpiady Geograficznej.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z geografii fizycznej ogólnej, kartografii  i geografii astronomicznej.

Gratulacje i powodzenia na dalszym etapie konkursu.

IMG 2296We wtorek 09 stycznia 2018 r. uczniowie klas II mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z nowego sprzętu w pracowni informatycznej. Komputery z właściwym oprogramowaniem usatysfakcjonowały chyba każdego. Pracownia zykała nowe wyposażenie dzięki projektowi "Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach" prowadzonemu przez Urząd Miasta Legnicy we współpracy ze szkołami. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i zapleczu technicznemu możemy sprostać wymaganiom programowym w zakresie rozwoju cyfryzacji w szkołach.

Czytaj więcej...

Who's Online

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.