Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

LINIA GWIAZDKI RUCHOME  LINIA GWIAZDKI RUCHOME

   zima2

 Tegoroczne ferie trwają od 15 do 28 stycznia. Każdy może spędzić ten czas jak lubi i nabrać sił na kolejne pięć miesięcy nauki.

 

Przyjemnego wypoczynku !!!

 

 

 

Okres dwutygodniowego wypoczynku musi być spędzony nie tylko aktywnie ale i bezpiecznie. Pod załączonym linkiem https://men.gov.pl/strony/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men.html znajduje się poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży przygotowany przez MEN.bezp

Nasi uczniowie: Szymon Najdziński, Jakub Koniecko, Kacper Strzelczyk i Oskar Hofman zakwalifikowali się do etapu rejonowego Olimpiady Geograficznej.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z geografii fizycznej ogólnej, kartografii  i geografii astronomicznej.

Gratulacje i powodzenia na dalszym etapie konkursu.

IMG 2296We wtorek 09 stycznia 2018 r. uczniowie klas II mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z nowego sprzętu w pracowni informatycznej. Komputery z właściwym oprogramowaniem usatysfakcjonowały chyba każdego. Pracownia zykała nowe wyposażenie dzięki projektowi "Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach" prowadzonemu przez Urząd Miasta Legnicy we współpracy ze szkołami. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i zapleczu technicznemu możemy sprostać wymaganiom programowym w zakresie rozwoju cyfryzacji w szkołach.

Czytaj więcej...

ID 10047042

 

Zebrania Rodziców odbędą się w dniu 09 stycznia 2018 r. o godz. 16:00,

w budynku przy ul. Chojnowskiej 100.

Zapraszamy !!!

Sale, w kórych odbędą się spotkania znajdziecie Państwo pod zakładką "czytaj więcej"

Czytaj więcej...

3ffb2d40fcc3c458a66021d366b36064

DSC00083W poniedziałek 18-12-2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli akazję przeżyć chwile, ktore każdego skłaniają do refleksji. Dzięki szkolnym Jasełkom, widzowie mogli zastanowić się nad swoim podejściem do tradycji Świat Bożego Narodzenia. Zagubieni w codziennym zgiełku zapominamy o tym co najistotniejsze - rodzinie. Uczniowie pod opieką p. Jolanty Staworowskiej, przedstawili kilka sytuacji, które uzmysłowiły widzom, że nie można w zgiełku codziennych zajęć, zapomnieć o najbliższych i tradycjach, w których nas wychowano.

Spektakl szkolny uświetnili goście: Pani Maria Jurkiewicz i pani Wanda Puchała z Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy, Pani Maria Kisielewska-Podrez z Zarządu Koła Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Legnicy oraz Pani Renata Adamczak - Przewodnicząca Rady Rodziców Klas Gimnazjalnych. Wzruszające wspomnienia Pań z czasów wojny i lat pobytu na obczyźnie, stały się dla gimnazjalistów lekcją historii, której nie usłyszą w żadnej klasie na żadnych zajęciach. Na zakończenie spotkania goście, nauczyciele i przewodniczący klas złożyli sobie wzajemnie życzenia i podzielili się symbolicznie opłatkiem.

Zapraszamy do szkolnej galerii

Czytaj więcej...

DSC00054

 

Krzysztof Steinborn z klasy 2c ma, jak każdy nastolatek w Jego wieku, swoje zainteresowania. Skupił je na sztuce walki, która uczy nie tylko użycia siły mięśni, ale też zasad walki fair play. Udział w zawodach przed kilku laty zaowocował zwycięstwami w zawodach wyższego szczebla dla danej grupy wiekowej, a obecnie Krzysztof zajął III miejsce w kategorii MMA w Mistrzostwach Legnicy w Kickboxingu. Uczeń od niedawna wrócił do treningów w klubie, dlatego sukces jest dla niego wielkim przeżyciem.

Zyczymy dalszych osiągnięć.

20171211 122609

 

W dniu 11.12.2017 r. klasa 3 d wraz z wychowawcą uczestniczyła w Warsztatach ceramicznych i zajęciach glinolepienia - w pracowni ceramicznej ANANDA . Zajęcia wyzwoliły zdolności i pasje artystyczne uczniów.

Czytaj więcej...

zdolny

 

Jednym z dwóch laureatów powiatu legnickiego z chemii, w konkursie zDolny Slązak Gimnazjalista 2017/2018 został uczeń klasy 3d Kacper Strzelczyk.

Opiekunem ucznia jest p. Krzysztof Kincer

Gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursie finałowym !!!

napis zapraszamy 1We wtorek 05 grudnia 2017 r. o godz. 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami.

W godz. 17:00 - 18:00  zapraszamy na konsultacje z nauczycielami przedmiotu.

   Za zakładką "czytaj więcej" można znależć spis sal na zebrania i konsultacje.                                                       szkoa i szkolny dzwonek

Czytaj więcej...

Who's Online

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.