Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

DSC00666

 

   Gimnazjaliści zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii wykonanej na dziedzińcu szkoły. W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości ułożyli biało-czerwoną kompozycję (wg niektórych, oglądajacych zdjęcie -  to widziana od strony Bałtyku mapa Polski).

Do uczniów dołączyli nauczyciele i pracownicy szkoły co pozwoliło na wykonanie prawdziwie "Rodzinnej/szkolnej fotografii". Pomysłodawczynią była Pani Elwira Suchan - nauczycielka historii, a realizatorami wszyscy sfotografowani.

W DSC00663dniu 9 listopada 2018 roku przeżywaliśmy obrazy wielu lat naszej niewoli w nowej formie - transmisji online. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wszyscy uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych nie wychodząc z sali lekcyjnej. Pomysłodawczynie transmisji online to przewodnicząca SU Paulina Sobków i Joanna Winiszewska uczennice klasy 3d. Realizatorem i autorem przekazu był Dominik Wierzbicki z 3d. Gratulujemy udanej audycji!

Uroczystość miała miejsce w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Marynarskiej. Gośćmi honorowymi były Panie Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy p. Maria Jurkiewicz i p. Wanda Puchała oraz Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych p. Maria Kisielewska-Podrez. Występ uczniów zachwycił zaangażowaniem młodych aktorów oraz niesamowitą scenerią - złożoną z prac plastycznych. Nad oprawą święta czuwały Pani Wioletta Małyniak i Pani Marzenna Faryś - nauczycielki historii oraz Pani Barbara Łozińska - nauczycielka muzyki. Podziękowania i podsumowanie działań szkolnych związanych z obchodami 100-lecia wybrzmiały podczas przemówienia Pani Dyrektor Katarzyny Hornickiej.

Gratulujemy artystom wspaniałego występu skłaniającego do wspomnień i wzruszenia. Zapraszamy do galerii !

DSC00544

beznazwy  W obchody 100-lecia odzyskania niepodległości włączyli się również uczestnicy zajęć dodatkowych z piłki siatkowej, którzy to przygotowali kotyliony oraz ozdobili salę flagami, a następnie rozegrali towarzyski mecz dla Niepodległej!

Dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie młodzieży!

dykUczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z trudnymi zasadami ortografii. Okazję ku temu mieli dzięki corocznej imprezie, jaką jest Legnickie Dyktando. Już po raz 15 w Szkole Podstawowej nr 16 zorganizowano potyczki ortograficzne. Uczeń klasy 3a Dominik Malczuk został II wicemistrzem w swojej kategorii wiekowej - kl. VII, VIII i III gimnazjalne.  Nauczycielem języka polskiego Dominika jest Pani Renata Patyńska.

Gratulujemy sukcesu !

dyk 2  dyk 3

 

Zielniak segreguje odpadyNasza szkoła po raz piętnasty przyłącza się do konkursu miejskiego „Czyściciel Świata” organizowanego w Legnicy już po raz dziewiętnasty. Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko budowanie właściwych postaw odpowiedzialności względem środowiska naturalnego ale również wspieranie tej inicjatywy konkretnym działaniem. Zbiórki odpadów podejmowane w szkołach w znaczący sposób przyczyniają się do zwiększenia efektywności segregacji odpadów w naszym mieście.

W tym roku będziemy zbierać:

  • nakrętki (przekazywane są na rzecz Hospicjum dla Dzieci)
  • baterie
  • butelki PET oraz butelki po kosmetykach – pojemniki żółte na terenie szkoły (obok s. 14)
  • puszki aluminiowe

W tym roku nie jest przewidziana zbiórka elektroodpadów, płyt CD i itp. Zakończenie zbiórki planowane jest na dzień 20 maja 2019r. Poza nakrętkami zebrane surowce są przekazywane na rzecz LPGK.

Wszystkich zachęcam do udziału w tej inicjatywie, Anna Kurtasz                                                                  ekologia ekologiczny styl zycia

bb addiction feat free5 listopada odbyły się szkolne eliminacje konkursu o uzależnieniach, w których wzięło udział 25 uczniów klas trzecich. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy i rzetelnym przygotowaniem. Wśród najlepszych znalazły się trzy uczennice:

  • Julia Siler z klasy 3a
  • Katarzyna Jasińska z klasy 3c
  • Natalia Turek z klasy 3a.

28 listopada uczennice będą reprezentować nasze gimnazjum w VI Rejonowej Olimpiadzie  Wiedzy o Uzależnieniach i Chorobie AIDS. 

Konkurs odbył się z inicjatywy Anny Kurtasz – nauczyciela biologii.

dzien chlopca                                                                        legnica logo markamiasta popklOWfqWibGpC785HlXs3W dniu 22 października 28 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w specjalnych zajęciach dotyczących zagrożeń wynikających z uzależnień oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Spotkanie poprowadziła p. Małgorzata Stawiska – Lichota z PSSE w Legnicy. Uczniowie uczestniczący w zajęciach przygotowywali się do szkolnych eliminacji konkursu dotyczącego uzależnień i choroby AIDS. Młodzież poznała rodzaje uzależnień, ich przyczyny oraz skutki społeczne oraz zdrowotne.

Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczyciela biologii – p. Anny Kurtasz.logo legnica

4

wieto zmarlych 

(...) potem cisza normalna więc całkiem nieznośna 
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy 
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego. (...)
 
                                                              Ksiądz Jan Twardowski
 
 
 
 

DSC00511Gimnazjaliści dbają o to by wykorzystać swoje uzdolnienia i nabyte w szole umiejętności w różnych dziedzinach życia szkolnego. Z inicjatywy p. Elwiry Suchan, nauczycielki historii odbył się konkurs na prezentację multimedialną o Księciu Jerzym Wilhelmie. Komisja konkursowa: nauczycielka historii p. Elwira Suchan, opiekun SU p. Natalia Karczmar, uczennice - Paulina Sobków i Martyna Górska, wyłoniła  najlepsze prace. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum p. Ewa Kopczyńska w porozumieniu z p. Suchan zadbały o stosowne nagrody i dyplomy dla zwycięzców.

I miejsce - Adrian Rybacki kl. 3c

II miejsce - Natalia Krutowska  kl. 3a

III miejsce - Wiktoria Greń kl. 3d / Patrycja Wolska kl. 3d

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

energy

 

18 października uczniowie klas 3 a i 3 c oddziałów gimnazjalnych, pod opieką Natalii Karczmar, Gabrieli Jednorał oraz Marka Kucharskiego, brali udział w wycieczce do Energylandii! Nie brakowało ekstremalnych przeżyć, ale przede wszystkim stawialiśmy na bezpieczną zabawę, dzięki czemu wycieczka będzie na pewno niezapomniana!

Who's Online

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.