Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

rekrutacja12

samorzad

zdolny

W dniu 6 czerwca, pod kierunkiem p. Anny Kurtasz, odbył się finał i podsumowanie efektów dwumiesięcznej pracy uczniów w ramach programu "Używki - to nie dla nas". W tym dniu uczniowie rozdawali samodzielnie zaprojektowane ulotki oraz częstowali słodkim cukierkiem. Akcja "Zamień używki na cukierka" w naszej szkole odbywa się już po raz 14 ale po raz trzeci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Legnicy.

Młodzież naszej szkoły wykazała się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym przygotowując liczne ulotki na realizowany w tym roku temat: "Bliżej siebie - dalej od nałogów". Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne oraz społeczne uzależnień jak również rolę bliskich, rodziny i przyjaciół w sytuacjach trudnych. Tak aby młodzież w sytuacjach trudnych nie wkraczała na ścieżkę uzależnienia tylko uczyła się rozwiązywać problemy, szukania wsparcia u właściwych osób.

 

Akcja prowadzona była również w Szkole Podstawowej nr 4 oraz nr 9.  Dwie grupy uczniów pod opieką p. Anny Kurtasz oraz pedagoga szkolnego p. Katarzyny Makuch  odwiedziły  klasy piąte oraz szóste rozdając przygotowane ulotki i zwracając uwagę młodszym kolegom na problem uzależnień.  Jak co roku przygotowane przez uczniów ulotki zostały zaniesione do poradni uzależnień "Monar". 

Działanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu UM Legnica- wydz. Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

logo legnica

 

 • 2
 • A2
 • A3
 • A4
 • A5
 • A7
 • DSC08050
 • DSC08051
 • DSC08053
 • DSC08054
 • DSC08055
 • DSC08062
 • DSC08063
 • DSC08065
 • DSC08325
 • DSC08326
 • DSC08327
 • DSC08332
 • DSC08334
 • DSC08338
 • DSC08340
 • PSSE 2
 • PSSE
 • cukierek
 • logo legnica

Simple Image Gallery Extended

 

Who's Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.