Przechwytywanie

7W dniu 10 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z ciekawych zajęć prowadzonych na wydziale Zdrowia PWSZ w Legnicy. Zajęcia odbyły się w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych. Uczniowie zwiedzili nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci uczą się ratować ludzkie życie w warunkach możliwie zbliżonych do naturalnych.

W trakcie takich zajęć zachowana jest wierność symulacji medycznej – obserwatorzy znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Uczelnia posiada nowoczesne symulatory pacjentów w różnym wieku i płci – które są w stanie symulować objawy wielu chorób i urazów. Nowoczesne Fantomy mówią, krwawią, zatrzymuje im się akcja serca, dostają drgawek, można im robić masaż serca, podawać tlen, robić zastrzyki, itp.

Nasi uczniowie zwiedzili nowocześnie wyposażone sale wydziału Zdrowia, gdzie uczy się przyszła kadra pielęgniarek i ratowników medycznych. Uczestniczyli w zajęciach z udziałem nowoczesnych Fantomów – symulatorów medycznych: „Co może wydarzyć się po wypadku? – Postępowanie w SOR”,  jak również w symulacji z udziałem studentów Zażywasz – przegrywasz” –  jak ratować człowieka po przedawkowaniu środków psychoaktywnych i narkotyków.

Chętni uczniowie mieli możliwość udziału w przesiewowym badaniu wzroku metodą nieinwazyjną przy użyciu  fotoskriningowego sprzętu “Spot Vision Screener” zmierzyć ciśnienie krwi oraz Obliczyć i zinterpretować BMI – wskaźnik masy ciała.

Zapraszamy do galerii.