rekrutacja12

Dnia 6 listopada 2014 roku w murach V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbyły się warsztaty filmowe, w których brali udział reprezentanci klasy IIID naszego gimnazjum pod opieką pani Elizabeth Lichockiej oraz pani Ireny Śmiałek. Prowadzone były one przez uczniów maturalnej klasy o profilu medialnym V LO.: Michała Brzezickiego, Adama Borowskiego, Anny Rutkowskiej oaz Klaudii Bartosiak. Podczas warsztatów poruszone zostały kwestie dotyczące scenariusza filmowego, jego tworzenia i wykorzystania podczas pracy nad daną produkcją.

Naszym zadaniem jako uczestników warsztatów było opracowanie krótkiego scenariusza, uwzględniając wcześniejsze wskazówki prowadzących. Prócz strony teoretycznej pracy nad filmem mieliśmy okazję sprawdzić się w roli reżyserów, scenarzystów oraz aktorów, bowiem głównym założeniem czwartkowych zajęć było stworzenie krótkiej, 5 minutowej etiudy na wylosowany temat składającej się z sześciu ujęć. Dzięki temu zadaniu zdobyliśmy doświadczenie w pracy z kamerą i poznaliśmy tajniki montażu. To niezbędne elementy do przygotowania pokazu zwieńczającego współpracę międzyszkolną. Poza pracą nad etiudami, późniejszą projekcją i omówieniem, prowadzący warsztatów urządzili pokaz krótkometrażowych filmów, których twórcami są przede wszystkim uczniowie V LO.

„To zainspirowało nas do stworzenia koncepcji własnego filmu, którego tematyką jest szeroko pojęte określenie – PIĘKNO. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie będą one tak widowiskowe jak krótkometrażówki naszych starszych kolegów z liceum, ale dzięki fachowemu oku naszych mentorek z pewnością uda nam się nakręcić coś naprawdę fajnego!” – wspominają gimnazjaliści.

Warsztaty zakończyły się o godzinie 14:30. Wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt będą mieli okazję ponownego spotkania w poniedziałek 24.11.14. Tym razem zaprezentujemy efekty swojej pracy. Natomiast punktem kulminacyjnym warsztatów będzie prezentacja filmów w Gimnazjum nr 5 4.12.2014r. Na najlepszy zespół czekają nagrody.

Gabriela Wilczopolska, klasa III D