rekrutacja12

04.12.2014 r. w murach Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy odbył się uroczysty finał współpracy międzyszkolnej - w formie warsztatów filmowych prowadzonych  przez uczniów maturalnej klasy medialnej (3E) V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy: Annę Rudkowską, Klaudię Bartosiak, Adama Borowskiego oraz Michała Brzezickiego. Opiekunami projektu byli państwo: Julita Bogdańska-Gabińska , Elizabeth Lichocka oraz Tomasz Adamowski.

Oficjalne zakończenie miało niezwykły wymiar. Panowała przyjacielska atmosfera, bez dozy rywalizacji. Każdy z uczestników z ożywieniem i sentymentem dzielił się wspomnieniami z pracy nad filmem.

-„Pomimo niesprzyjającej aury panującej za oknem, codziennie z chęcią wychodziliśmy z kamerą w plener i kręciliśmy nowsze ujęcia do naszej produkcji. To była świetna zabawa i ciekawa forma pracy" – wspominają gimnazjaliści.
Po powitaniu gości, publiczności, jury oraz uczestników warsztatów filmowych - uczniów klasy 3D Gimnazjum nr 5 - nastąpiła prezentacja efektów pracy naszych młodych filmowców – krótkometrażowych filmów o jakże znamiennym tytule „Piękno". Każda grupa indywidualnie zinterpretowała ów temat, dlatego prezentacja była ciekawa. Publiczność z zaciekawieniem wyczekiwała projekcji kolejnej produkcji. Po każdej prezentacji jury przyznawało odpowiednią ilość punktów za montaż, wykorzystanie wiedzy przekazanej podczas warsztatów oraz za ogólny wyraz artystyczny.
-„Efekty międzyszkolnej współpracy były niezwykle owocne. Jesteśmy pod wrażeniem możliwości tych młodych ludzi, którzy z tak wielką pasją i zaangażowaniem poświęcili się pracy nad filmami. Za rok z pewnością będziemy kontynuować naszą współpracę" – mówili opiekunowie warsztatów.

• warsztaty1
  • warsztaty2
  • warsztaty3
  • warsztaty4
  • warsztaty5

Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem werdyktu oraz przyznaniem nagród każdej z grup. Efekty rywalizacji wyglądały następująco :
I miejsce: Agnieszka Popowicz, Gabriela Wilczopolska, Aleksandra Mieszczyk pod kierunkiem Anny Rudkowskiej,
II m.: Aleksandra Grochowska, Patrycja Czajkowska oraz Martyna Matusiewicz pod kierunkiem Klaudii Bartosiak,
III m.: Monika Hajdukiewicz, Julia Konkol oraz Oliwia Kulczycka pod kierunkiem Michała Brzezickiego i Adama Borowskiego,
IV m.: Aleksandra Fedorcio, Wiktoria Sterkowiec i Klaudia Lewczak pod kierunkiem Michała Brzezickiego i Adama Borowskiego
Fundatorem nagród była sieć kin Helios.

Autor: Gabriela Wilczopolska
Zdjęcia: Natalia Gruszka